NĚCO Z HISTORIE
Zcela první fotbalové hřiště vzniklo v roce 1948 na obecní parcele pod rybníkem (dnešní požární nádrž). Na hřišti se konaly různé oslavy a právě fotbal se hrával jen jako doplnění programu. Dá se říct, že hrával každý, kdo přišel, převážně staří proti mladým. To vedlo později k nápadu založit vlastní fotbalový oddíl.
Důležitým mezníkem v historii fotbalu v Horušicích byl srpen roku 1962. V nově utvořeném okrese Kutná Hora se hrával okresní přebor (dnešní II.třída) a okresní soutěž (dnešní III.třída). S velkým přispěním tehdejšího předsedy Československého svazu tělesné výchovy pana Vepřeka a referenta sportu pana Frejlacha (bývalý hráč Kutné Hory) došlo k založení fotbalového oddílu. Právě díky jejich zásluze byly finance v první řadě na dresy a míče. Poté bylo nutné ještě upravit hřiště.
1.sezona 1962/63 - v mužstvu hráli: Kasal B., Kasal J., Loužil, Lenk, Krupička, Hormandl, Bejček, Balán...
 2.sezona 1963/64 - v mužstvu se objevují vojáci z chotusického letiště (viz.foto níže)

3.sezona 1964/65 - hřiště se rozšiřuje na 60m
Dále bylo založeno také mužstvo žáků. Na dochovalé fotografii jsou hráči: bratři Míčové, Doubek, Moravec, Macháček, Bednář, Percl, Vojáček, Balán, Radovnický K., Vojtíšek, Bíža. Většina z nich později dlouho hrála i za mužstvo dospělých.
4.sezona 1965/66 - na podzim se hraje ještě na původním hřišti v Horušicích. Na jaře roku 1966 dochází k rozsáhlým terénním úpravám za pomoci boldozeru. Hřiště je rozoráno a oseto a konečná šířka je už dnešních 70m. Jarní sezona se hraje na hřišti v Horce. Domácí mají kabiny v budově kampeličky, hostí pod topoly. Všichni se po zápase myjí v potoce.
V květnu 1966 postihuje oddíl kopané těžká ztráta. Po krátké nemoci náhle zemře Václav Balán, který byl jedním z nejobětavějších funkcionářů a hlavním stavitelem kabin. Po další tragické události, kdy byl z horeckého hřiště odvezen otec dvou hráčů (Zdeňka a Josefa Loužilových) se už poslední zápasa ani nedohrál.Mužstvo bylo na pokraji rozpadu.
V 6.sezoně 1967/1968 jsou po dvou stranách hřiště vysázeny břízy a pod nimi vybudovány lavičky. Z druhého místa se postupuje do okresního přeboru.

Naši uživatelé

Zde je vhodné popsat, kdo jsou Vaši cíloví uživatelé a proč je právě tento projekt pro ně důležitý. Důležité je Vaše návštěvníky také motivovat, aby se na tyto stránky pravidelně vraceli.

Historie projektu

V této části můžete popsat historii Vašeho projektu a co Vás vedlo k nápadu jej realizovat. Je vhodné se také zmínit o důležitých milnících a poděkovat lidem, kteří se na projektu účastnili.